L31-EFB Yuasa Active Leisure Marine Battery 12V 100Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | EFB |
| Capacity (C20) | 100 Ah |
| CCA (EN) | 750 A |
| MCA | 900 A |
| Length | 330 mm |
| Width | 173 mm |
| Height inc. terms | 240 mm |
| NCC Class | B |
| Guarantee | 4 Years |
£ 150.24 inc. VAT

















