AQU24MF Aquaflex Marine Battery 12V 63Ah 80Ah 105Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Aquaflex |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C5) | 63 Ah |
| Capacity (C20) | 80 Ah |
| Capacity (C100) | 105 Ah |
| MCA | 575 A |
| CCA (EN) | 460 A |
| Length | 258 mm |
| Width | 173 mm |
| Height inc. terms | 220 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 56.96 inc. VAT





















