ES450 Exide G40 Marine Leisure Equipment GEL Battery 40Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Exide |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Gel |
| Capacity (C20) | 40 Ah |
| Length | 210 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 124.58 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Exide |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Gel |
| Capacity (C20) | 40 Ah |
| Length | 210 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 124.58 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Exide |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Gel |
| Capacity (C20) | 56 Ah |
| Length | 278 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 129.85 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Range | Yuasa REC |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 36 Ah |
| Length | 195 mm |
| Width | 129 mm |
| Height inc. terms | 179 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 102.23 inc. VAT