YPC55-12 Yuasa High Performance Heavy Duty Cyclic Mobility Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Range | Yuasa Y |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 55 Ah |
| Length | 229 mm |
| Width | 138 mm |
| Height inc. terms | 211 mm |
| Height exc. terms | 205 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 191.27 inc. VAT

















