Bosch AGM Motorcycle Battery FA117
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 6 Ah |
| CCA (EN) | 90 A |
| Length | 113 mm |
| Width | 70 mm |
| Height | 105 mm |
£ 44.70 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 6 Ah |
| CCA (EN) | 90 A |
| Length | 113 mm |
| Width | 70 mm |
| Height | 105 mm |
£ 44.70 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 10 Ah |
| CCA (EN) | 145 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 88 mm |
| Height | 105 mm |
£ 57.53 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 18 Ah |
| CCA (EN) | 250 A |
| Length | 186 mm |
| Width | 82 mm |
| Height | 171 mm |
£ 97.97 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 8 Ah |
| CCA (EN) | 115 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 70 mm |
| Height | 105 mm |
£ 51.95 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 5 Ah |
| CCA (EN) | 75 A |
| Length | 120 mm |
| Width | 60 mm |
| Height | 130 mm |
£ 39.37 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 21 Ah |
| CCA (EN) | 330 A |
| Length | 205 mm |
| Width | 87 mm |
| Height | 162 mm |
£ 112.08 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 14 Ah |
| CCA (EN) | 230 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 87 mm |
| Height | 161 mm |
£ 80.71 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 12 Ah |
| CCA (EN) | 210 A |
| Length | 133 mm |
| Width | 90 mm |
| Height | 164 mm |
£ 75.67 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 18 Ah |
| CCA (EN) | 310 A |
| Length | 176 mm |
| Width | 89 mm |
| Height | 154 mm |
£ 109.73 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 11 Ah |
| CCA (EN) | 210 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 88 mm |
| Height | 110 mm |
£ 64.90 inc. VAT