Exide YB14L-A2 12V Motorcycle Conventional Battery EB14L-A2
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Exide |
| Range | Exide Conventional |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 14 Ah |
| CCA (EN) | 145 A |
| Length | 134 mm |
| Width | 89 mm |
| Height inc. terms | 166 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 27.73 inc. VAT




















