506 015 005 Varta Powersports AGM Motorcycle Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Varta |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 6 Ah |
| CCA (EN) | 105 A |
| Length | 151 mm |
| Width | 88 mm |
| Height inc. terms | 94 mm |
| Other References | FTX7A-BS, ATX7A-BS, 6E7A |
| Guarantee | 1 Year |
£ 39.42 inc. VAT


















