ETX16-BS Exide Quad Bike ATV Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Exide |
| Range | Exide Maintenance Free AGM |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 14 Ah |
| CCA (EN) | 215 A |
| Length | 150 mm |
| Width | 90 mm |
| Height inc. terms | 160 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 37.77 inc. VAT

















