Cambiare Oil Level Sensor VE340032
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Cambiare |
| Product Feature 1 | Cambiare |
| Function | Sensor, engine oil level |
£ 148.15 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Cambiare |
| Product Feature 1 | Cambiare |
| Function | Sensor, engine oil level |
£ 148.15 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Cambiare |
| Function | Pedal Travel Sensor, brake pedal |
£ 14.78 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Cambiare |
| Function | Pedal Travel Sensor, brake pedal |
£ 12.24 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Cambiare |
| Product Feature 2 | Cambiare |
| Function | Oil Pressure Switch, power steering |
£ 22.90 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Cambiare |
| Thread Size | M10 |
| Product Feature 2 | Cambiare |
| Function | Oil Pressure Switch, power steering |
| Vehicle Equipment | for vehicles with air conditioning |
£ 25.06 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Cambiare |
| Thread Size | M12 |
| Product Feature 2 | Cambiare |
| Function | Oil Pressure Switch, power steering |
£ 22.07 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Cambiare |
| Length | 260 mm |
| Product Feature 1 | Cambiare |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Function | Sensor, crankshaft pulse |
| Resistance | 600 ohm |
£ 13.16 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Cambiare |
| Product Feature 1 | Cambiare |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Sensor Type | Inductive Sensor |
| Function | RPM Sensor, automatic transmission |
| Depth | 30 mm |
| Resistance | 850 ohm |
£ 13.95 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Cambiare |
| Length | 565 mm |
| Product Feature 1 | Cambiare |
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Sensor Type | Inductive Sensor |
| Function | RPM Sensor, automatic transmission |
| Depth | 30 mm |
| Resistance | 300 ohm |
£ 23.86 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Cambiare |
| Colour | Black |
| Product Feature 1 | Cambiare |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Sensor Type | Inductive Sensor |
| Function | Sensor, RPM |
| Resistance | 480 ohm |
£ 24.20 inc. VAT