Apec Inner Rack End Left AST7135
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Inner Tie Rod |
£ 33.00 inc. VAT

Steering Rack Parts from trusted brands like NAPA, APEC, and Delphi are designed to ensure that the steering system functions smoothly and reliably. By choosing parts from reputable brands, you can be confident that the steering system will respond accurately to the driver's input, providing precise control over the vehicle's direction. Additionally, these parts undergo rigorous testing to meet or exceed OEM (Original Equipment Manufacturer) standards, ensuring high-quality performance and durability. This results in a safer and more enjoyable driving experience.
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Inner Tie Rod |
£ 33.00 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Size | M16X1.5 |
| Vehicle Manufacturer | AUDI SEAT SKODA VOLKSWAGEN |
| Function | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 332 mm |
£ 11.80 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Size | M14X1.5 |
| Vehicle Manufacturer | AUDI SKODA VOLKSWAGEN |
| Function | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 147 mm |
£ 9.93 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Size | M14X1.5 |
| Vehicle Manufacturer | BMW |
| Function | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 226 mm |
£ 12.75 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Size | M14X1.5 |
| Vehicle Manufacturer | CITROEN PEUGEOT |
| Model | BERLINGO PARTNER XSARA PICASSO |
| Function | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 350 mm |
£ 10.18 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Size | M16X1.5 |
| Vehicle Manufacturer | FORD VOLVO |
| Function | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 306 mm |
£ 12.25 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Size | M12x1.0 |
| Vehicle Manufacturer | CITROEN PEUGEOT |
| Model | 2008 208 C4 CACTUS |
| Function | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 238 mm |
£ 11.27 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Vehicle Manufacturer | OPEL VAUXHALL |
| Model | ZAFIRA |
| Function | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 295 mm |
£ 12.44 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Size | M14X1.5 |
| Vehicle Manufacturer | MERCEDES |
| Function | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 258 mm |
£ 10.87 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Thread Size | M16X1.5 |
| Vehicle Manufacturer | MERCEDES VOLKSWAGEN |
| Model | LT SPRINTER |
| Function | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 399 mm |
£ 10.72 inc. VAT