6V 4Ah Toy Car Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 4 Ah |
| Length | 70 mm |
| Width | 47 mm |
| Height inc. terms | 106 mm |
| Guarantee | 1 Year |

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 4 Ah |
| Length | 70 mm |
| Width | 47 mm |
| Height inc. terms | 106 mm |
| Guarantee | 1 Year |
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 12 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 50 mm |
| Height inc. terms | 98 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 13.65 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Range | Yuasa NP |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 10 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 50 mm |
| Height inc. terms | 97.5 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 18.36 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Product Code | LP6-4.0 |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 4 Ah |
| Length | 70 mm |
| Width | 47 mm |
| Height inc. terms | 106 mm |
| Height exc. terms | 100 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 9.19 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Range | Yuasa NP |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 4 Ah |
| Length | 70 mm |
| Width | 47 mm |
| Height inc. terms | 105.5 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 12.19 inc. VAT