NAPA Drive Shaft Front Left NDS1683L
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Length | 660 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Drive Shaft |
| External Teeth, Diff. Side | 27 |
| External Teeth, Wheel Side | 28 |
£ 140.56 inc. VAT

Tayna offers a range of high-quality driveshafts from trusted brands like NAPA and APEC, ensuring compatibility with various vehicle models. Driveshafts play a crucial role in transferring power from the engine to the wheels, and over time, they may need replacing due to wear and tear, joint failure, or damage from road conditions. Tayna's selection includes durable and efficient options that meet industry standards, providing a reliable solution to restore vehicle performance.
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Length | 660 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Drive Shaft |
| External Teeth, Diff. Side | 27 |
| External Teeth, Wheel Side | 28 |
£ 140.56 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Drive Shaft |
£ 95.50 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Length 2 | 667 mm |
| Length | 623 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Drive Shaft |
| External Teeth, Diff. Side | 26 |
| External Teeth, Wheel Side | 23 |
£ 80.68 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left |
| Diameter | 108 mm |
| Function | Drive Shaft |
| External Teeth, Wheel Side | 36 |
£ 100.13 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Length | 661 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Drive Shaft |
| External Teeth, Diff. Side | 20 |
| External Teeth, Wheel Side | 26 |
£ 111.23 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Length 2 | 634 mm |
| Length | 594 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Drive Shaft |
| External Teeth, Diff. Side | 34 |
| External Teeth, Wheel Side | 33 |
£ 108.94 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Length 2 | 612 mm |
| Length | 572 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Drive Shaft |
| External Teeth, Diff. Side | 25 |
| External Teeth, Wheel Side | 33 |
£ 92.02 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Length | 637 mm |
| Length 2 | 674 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Drive Shaft |
| External Teeth, Diff. Side | 22 |
| External Teeth, Wheel Side | 21 |
£ 73.73 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Length | 590 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Drive Shaft |
| External Teeth, Diff. Side | 27 |
| External Teeth, Wheel Side | 37 |
£ 137.12 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Length | 635 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Drive Shaft |
| External Teeth, Diff. Side | 24 |
| External Teeth, Wheel Side | 25 |
£ 74.63 inc. VAT