Varta H16 Trailer battery - Fits Many Ifor Williams Tipping Trailers
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Varta |
| Range | Varta Black |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 105 Ah |
| CCA (EN) | 800 A |
| Length | 330 mm |
| Width | 172 mm |
| Height inc. terms | 240 mm |
| Guarantee | 3 Years |
£ 108.41 inc. VAT













