S3 001 Bosch Car Battery 12V 41Ah Type 063 S3001
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Bosch |
| Product Code | S3 001 |
| DIN | 541 400 036 |
| Range | Bosch S3 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 41 Ah |
| CCA (EN) | 360 A |
| Length | 207 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Weight | 12 Kg |
| Guarantee | 3 Years |
£ 57.09 inc. VAT



















