Maypole MP7406 12V 6A Compact Battery Charger
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Maypole |
| Charge Voltage | 12 V |
| Charge Rate | 6 A |
| 12V Charge Capacity (up to) | 12 Ah - 80 Ah |
| Trickle Charge | No |
| Guarantee | 1 Year |
£ 15.87 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Maypole |
| Charge Voltage | 12 V |
| Charge Rate | 6 A |
| 12V Charge Capacity (up to) | 12 Ah - 80 Ah |
| Trickle Charge | No |
| Guarantee | 1 Year |
£ 15.87 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Maypole |
| Charge Voltage | 12 V |
| Charge Rate | 0.5 A |
| Trickle Charge | 1 Ah - 100 Ah |
| Guarantee | 1 Year |
£ 14.16 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Maypole |
| Charge Voltage | 6/12 V |
| Charge Rate | 8 A |
| 6V Charge Capacity (up to) | 20 Ah - 100 Ah |
| 12V Charge Capacity (up to) | 20 Ah - 100 Ah |
| Trickle Charge | Maintains |
| Guarantee | 1 Year |
£ 25.35 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Maypole |
| Charge Voltage | 12/24 V |
| Charge Rate | 20 A |
| Length | 205 mm |
| Width | 310 mm |
| Height | 135 mm |
| 12V Charge Capacity (up to) | 90 Ah - 250 Ah |
| 24V Charge Capacity (up to) | 90 Ah - 250 Ah |
| Trickle Charge | No |
| Guarantee | 1 Year |
£ 70.02 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Maypole |
| Product Code | MP7428 |
| Charge Voltage | 12 V |
| Charge Rate | 8 A |
| Weight | 0.83 Kg |
| 12V Charge Capacity (up to) | 1.2 Ah - 192 Ah |
| Trickle Charge | Maintains |
| Guarantee | 1 Year |
£ 31.00 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Maypole |
| Product Code | MP7106 |
| Charge Voltage | 12 V |
| Charge Rate | 6 A |
| Weight | 2.2 Kg |
| 12V Charge Capacity (up to) | 20 Ah - 80 Ah |
| Trickle Charge | 20 Ah - 80 Ah |
| Guarantee | 1 Year |
£ 18.67 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Maypole |
| Charge Voltage | 12 V |
| Charge Rate | 8 A |
| Length | 210 mm |
| Width | 280 mm |
| Height | 180 mm |
| 12V Charge Capacity (up to) | 20 Ah - 90 Ah |
| Trickle Charge | 20 Ah - 90 Ah |
| Guarantee | 1 Year |
£ 40.15 inc. VAT