Bosch Brake Disc Vented Rear 0986479F68
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Height | 49 mm |
| Placement On Vehicle | Rear Axle |
| Outer Diameter | 365 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Number Of Holes | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 120 mm |
| Centering Diameter | 79 mm |
| Rotor Style | Vented |
| Machining | Alloyed/High-carbon |
| Brake Function | Brake Disc |
| Drill Diameter, up to | 14.5 mm |
| Fulfils ECE Norm | ECE-R90 |
| Minimum Thickness | 22 mm |
| Surface | Coated |
£ 126.72 inc. VAT








