NAPA Brake Pads Set Rear NBP1714
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Width | 122 mm |
| Height | 56 mm |
| Height 2 | 62 mm |
| Placement On Vehicle | Rear Axle |
| Brake Pad Thickness | 16 mm |
| Wear Warning Contact | incl. wear warning contact |
| Product Feature 1 | with spring |
| Brake System | ATE |
| Number Of Wear Indicators | 1 Per Axle |
| Warning Contact Length | 190 mm |
| Barcode (EAN) | 5056536598196 |
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.








