Bosch Brake Pads Set 0986494671
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Width | 141 mm |
| Height | 60 mm |
| Material | Low-Metallic |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Brake Pad Thickness | 17.8 mm |
| Wear Warning Contact | with acoustic wear warning, with integrated wear warning contact |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
| WVA Number | 24915 |
| Replaces | 0986495337 |
| Inspection Tag | ECE-R90 |
£ 27.49 inc. VAT







