Apec Brake Pads Set Front PAD1504
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | APEC |
| Width | 137 mm |
| Height 2 | 54 mm |
| Placement On Vehicle | Front Axle |
| Brake Pad Thickness | 16 mm |
| Wear Warning Contact | with acoustic wear warning |
| Brake System | Akebono |
| Number Of Wear Indicators | 2 Per Axle |
| Brake Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Vehicle Manufacturer | SSANGYONG |
| Model | REXTON |
| Thickness/Strength | 17 mm |
£ 24.89 inc. VAT






