P27/7W 12V 1W (180) OSRAM Amber LED Tail-Side Bulbs/Lights 3548YE-02B, W2.5X16Q - Pack of 2
No Longer Available
This item is no longer available from the manufacturer.
Please contact us to enquire about an alternative product.
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | OSRAM |
| Product Code | 3548YE-02B |
| Other References | P27/7W, 180, 3548YE |
| Cap Type | W2.5X16Q |
| Pack Quantity | Two Pack |
| Bulb Technology | LED |
| Bulb Power | 1 W |
| Bulb Voltage | 12 V |
| Bulb Colour | Amber |
Description
P27/7W 12V 1W (180) OSRAM Amber LED Side & Tail Bulbs/Lights
As a global leader in optical solutions, OSRAM offers a unique product portfolio and has the most innovative first class technology for sensing, illuminating and visualisation for homes, businesses, worksites and especially in the automotive market worldwide.
The LEDriving Range
LEDriving SL P27/7W replacement lamps offer a modern and intense light. These replacement lamps are suitable for all conventional P27/7W lamp bases. In comparison to standard lamps, these LED retrofit lamps use up to 80% less energy. OSRAM offers a 4 year guarantee for these LEDriving SL lamps.
*Please refer to your vehicles handbook under 'lighting' for correct bulb fitment guides
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.






