PY21W (581) 12V RING Amber Bayonet Motorcycle Indicator Bulbs RMW581
Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | RING |
| Product Code | RMW581 |
| Other References | PY21W |
| Cap Type | BAU15s |
| Pack Quantity | Two Pack |
| Bulb Technology | Standard |
| Bulb Fitment Type | Bayonet |
| Bulb Power | 21 W |
| Bulb Voltage | 12 V |
| Bulb Length | 47 mm |
| Bulb Diameter | 25 mm |
| Bulb Colour | AMBER |
| Barcode (EAN) | 5055175211862 |
Description
RING
RING Automotive is a leading European brand in vehicle lighting, auto electrics and car accessory products. RING offer the most comprehensive car bulb range on the market. All their auto bulbs are E marked and tested to the highest standards.
RING AUTO BULBS - 12V 21W OSP BAU15s PY21W amber indicator motorcycle bulb. Twin pack.
Key Features
• Twin Blister Pack
• Original quality
• E marked for legal use on UK roads
• Warranty Period - 1 Year - Please note: RING Bulbs can be registered on the RING Automotive website for their warranty. This must be done within 30 days of purchase.
*Please refer to your vehicles handbook under 'lighting' for correct bulb fitment guides
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.








