054 EFB Banner Running Bull Car Battery (53815)
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Banner Batteries |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | EFB |
| Capacity (C20) | 38 Ah |
| CCA (EN) | 400 A |
| Length | 187 mm |
| Width | 127 mm |
| Height inc. terms | 226 mm |
| Height exc. terms | 204 mm |
| Weight | 10 Kg |
| Guarantee | 3 Years |
£ 140.79 inc. VAT


















