S4 000 Bosch Car Battery 12V 44Ah Type 202 S4000
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Bosch |
| Product Code | S4 000 |
| DIN | 544 401 042 |
| Range | Bosch S4 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 44 Ah |
| CCA (EN) | 420 A |
| Length | 175 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 49.35 inc. VAT



















