S5 001 Bosch Car Battery 12V 52Ah Type 063 S5001
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Bosch |
| Product Code | S5 001 |
| DIN | 552 401 052 |
| Range | Bosch S5 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 52 Ah |
| CCA (EN) | 520 A |
| Length | 207 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Guarantee | 5 Years |
£ 62.51 inc. VAT




















