S4 023 Bosch Car Battery 12V 45Ah Type 049 S4023
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Bosch |
| Product Code | S4 023 |
| DIN | 545 158 033 |
| Range | Bosch S4 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 45 Ah |
| CCA (EN) | 330 A |
| Length | 238 mm |
| Width | 129 mm |
| Height inc. terms | 227 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 49.85 inc. VAT




















