S3 012 Bosch Car Battery 12V 88Ah Type 017 S3012
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Bosch |
| Product Code | S3 012 |
| DIN | 588 403 074 |
| Range | Bosch S3 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 88 Ah |
| CCA (EN) | 740 A |
| Length | 353 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Guarantee | 3 Years |
£ 103.76 inc. VAT




















