S5 A15 Bosch AGM Car Battery 12V 105Ah Type 020 S5A15
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Bosch |
| Product Code | S5 A15 |
| DIN | 605 901 095 |
| Range | Bosch S5 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 105 Ah |
| CCA (EN) | 950 A |
| Length | 393 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Guarantee | 5 Years |
£ 207.64 inc. VAT



















