Bosch Car Battery S5A01
Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
181.51OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 50 Ah |
| CCA (EN) | 540 A |
| Length | 207 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 190 mm |
| Barcode (EAN) | 04047026937558 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.








