EB954 Exide Excell Car Battery 249SE
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Exide |
| Range | Exide Excell |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 95 Ah |
| CCA (EN) | 720 A |
| Length | 306 mm |
| Width | 173 mm |
| Height inc. terms | 222 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 59.41 inc. VAT















