EB950 Exide Excell Car Battery 017SE
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Exide |
| Range | Exide Excell |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 95 Ah |
| CCA (EN) | 800 A |
| Length | 353 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 79.01 inc. VAT




















