YBX3055 Yuasa SMF Car Battery 12V 36Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Yuasa |
| Product Code | YBX3055 |
| Range | Yuasa YBX3000 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 36 Ah |
| CCA (EN) | 330 A |
| Length | 187 mm |
| Width | 127 mm |
| Height inc. terms | 223 mm |
| Guarantee | 3 Years |
£ 52.74 inc. VAT














