NAPA Car Battery 027NVP
Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
1000OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | NAPA |
| Battery Length | 242 mm |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery Width | 175 mm |
| Battery Capacity | 52 Ah |
| Battery CCA | 500 A |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 190 mm |
| Barcode (EAN) | 5060043808594 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.






