AFB054N NAPA Car Battery 12V EFB
Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
201.72OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Terminals | ![]() ![]() |
| Brand | NAPA |
| Technology | EFB |
| Capacity (C20) | 40 Ah |
| CCA (EN) | 400 A |
| Length | 187 mm |
| Width | 128 mm |
| Height inc. terms | 227 mm |
| Barcode (EAN) | 5060043808389 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.









