Pair of 069 Lucas Premium Car Batteries 12V 68Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Range | Lucas Premium |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity | 68 Ah |
| CCA | 550 A |
| Length | 266 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 220 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 126.96 inc. VAT











