110 EFB Powerline Start Stop Car Battery 75Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | EFB |
| Capacity (C20) | 75 Ah |
| CCA (EN) | 620 A |
| Length | 315 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 83.76 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | EFB |
| Capacity (C20) | 75 Ah |
| CCA (EN) | 620 A |
| Length | 315 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Guarantee | 4 Years |
£ 83.76 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Powerline |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 80 Ah |
| CCA (EN) | 580 A |
| Length | 305 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 220 mm |
| Other References | MF58514 |
| Guarantee | 4 Years |
£ 67.61 inc. VAT