F5 Varta Dynamic SLI Car Battery 12V 85Ah (588403074) (024)
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Varta |
| Product Code | F5 |
| ETN | 588403074 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 88 Ah |
| CCA (EN) | 740 A |
| Length | 353 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Other References | 024 |
| Weight | 20.25 Kg |
| Guarantee | 3 Years |
£ 80.94 inc. VAT



















