NP200-12 EnerSys Genesis SLA Battery 12v 200Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | EnerSys |
| Product Code | EnerSys NP200-12 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 200 Ah |
| Length | 522 mm |
| Width | 260 mm |
| Height exc. terms | 208 mm |
| Other References | M8 Threaded Terminals |
| Weight | 63.60 Kg |
| Guarantee | 1 Year |
£ 379.68 inc. VAT






















