Bosch Air Filter F026400357
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 240 mm |
| Width | 210 mm |
| Height | 55 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 13.00 inc. VAT

We supply a variety of air filters from trusted brands like Bosch, NAPA, Mahle, Wix, Delphi and Mann, designed to improve engine efficiency by ensuring clean air is delivered to the engine. Replacing air filters regularly is essential, as a clogged filter can restrict airflow, reducing engine performance, fuel efficiency, and potentially causing long-term engine damage.
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 240 mm |
| Width | 210 mm |
| Height | 55 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 13.00 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 211.5 mm |
| Width 2 | 233 mm |
| Width | 292 mm |
| Height | 51 mm |
| Replaces | F026400460; F026400461 |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 17.54 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 257 mm |
| Width | 84 mm |
| Height | 54 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 12.58 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 228 mm |
| Width | 374.5 mm |
| Height | 48 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 17.18 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 168 mm |
| Width | 152 mm |
| Height | 46 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 13.30 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 505 mm |
| Width | 230.5 mm |
| Height | 49.5 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 32.95 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 353 mm |
| Width | 289 mm |
| Height | 114.1 mm |
| Function | Air Filter |
| Quantity | 1 |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 32.56 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Height | 234.5 mm |
| Outer Diameter | 122 mm |
| Diameter 2 | 77 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert, with pre-separator |
£ 16.53 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 204 mm |
| Width | 184 mm |
| Height | 65.5 mm |
| Replaces | F026400502 |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 14.40 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Height | 303 mm |
| Outer Diameter | 166 mm |
| Diameter 2 | 92 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 19.89 inc. VAT