Bosch Air Filter F026400384
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 197 mm |
| Width | 147.5 mm |
| Height | 50 mm |
| Function | Air Filter |
| Quantity | 1 |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 13.77 inc. VAT

We supply a variety of air filters from trusted brands like Bosch, NAPA, Mahle, Wix, Delphi and Mann, designed to improve engine efficiency by ensuring clean air is delivered to the engine. Replacing air filters regularly is essential, as a clogged filter can restrict airflow, reducing engine performance, fuel efficiency, and potentially causing long-term engine damage.
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 197 mm |
| Width | 147.5 mm |
| Height | 50 mm |
| Function | Air Filter |
| Quantity | 1 |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 13.77 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 250 mm |
| Width | 256 mm |
| Height | 35.5 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 10.52 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 207 mm |
| Width | 192.5 mm |
| Height | 58.3 mm |
| Replaces | F026400139 |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 15.48 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 356 mm |
| Width | 81.5 mm |
| Height | 59 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 11.29 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Height | 169.5 mm |
| Height 3 | 153.5 mm |
| Diameter 2 | 142 mm |
| Diameter 3 | 154 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 12.30 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Height | 125.2 mm |
| Outer Diameter | 169.4 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 17.79 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Height | 167.5 mm |
| Outer Diameter | 160 mm |
| Diameter 2 | 84.5 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 12.45 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 191 mm |
| Width | 180 mm |
| Height | 45 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 11.84 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 355 mm |
| Width | 148 mm |
| Height | 79 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 27.91 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 322 mm |
| Width | 255 mm |
| Height | 60 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 26.28 inc. VAT