Bosch Air Filter F026400521
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 302 mm |
| Width | 159 mm |
| Height | 54 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 11.23 inc. VAT

We supply a variety of air filters from trusted brands like Bosch, NAPA, Mahle, Wix, Delphi and Mann, designed to improve engine efficiency by ensuring clean air is delivered to the engine. Replacing air filters regularly is essential, as a clogged filter can restrict airflow, reducing engine performance, fuel efficiency, and potentially causing long-term engine damage.
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 302 mm |
| Width | 159 mm |
| Height | 54 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 11.23 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 265 mm |
| Width | 200 mm |
| Height | 54 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 14.99 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Width | 308 mm |
| Height | 464.5 mm |
| Outer Diameter | 308 mm |
| Diameter 2 | 174.5 mm |
| Function | Air Filter |
| Quantity | 1 |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 54.50 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 268.5 mm |
| Width | 189.5 mm |
| Height | 51.2 mm |
| Function | Air Filter |
| Quantity | 1 |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 13.36 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Width | 281.7 mm |
| Height | 507.8 mm |
| Outer Diameter | 281.7 mm |
| Replaces | 0986626778 |
| Diameter 2 | 147.4 mm |
| Function | Air Filter |
| Quantity | 1 |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 50.80 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Height | 420 mm |
| Outer Diameter | 267 mm |
| Diameter 2 | 170 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 44.45 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length 3 | 220 mm |
| Length | 273 mm |
| Width 2 | 107 mm |
| Width | 123 mm |
| Height | 78.5 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 11.97 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Height | 415 mm |
| Outer Diameter | 331.5 mm |
| Diameter 2 | 210.5 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 52.79 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 349.9 mm |
| Width | 205.9 mm |
| Height | 47 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 11.72 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Bosch |
| Length | 283 mm |
| Width | 227 mm |
| Height | 70 mm |
| Function | Air Filter |
| Filter Type | Filter Insert |
£ 15.11 inc. VAT