Mann Pollen / Cabin Filter CU2940
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | MANN FILTER |
| Length | 285 mm |
| Width | 176 mm |
| Height | 36 mm |
| Placement On Vehicle | Eng.compart. passeng. side, below plenum chamber cover |
| Function | Filter, cabin air |
| Filter Type | Particulate Filter |
| Highly Efficient Version with Active Carbon (P/No) | FP 2940 |
| Version with Active Carbon (Part No.) | CUK 2940 |
| Fitting Time | 12 min |
£ 10.12 inc. VAT






