Leoch LP12-18 12V 18Ah Sealed Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Product Code | LP12-18 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 18 Ah |
| Length | 181.5 mm |
| Width | 77 mm |
| Height inc. terms | 167.5 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 32.91 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Product Code | LP12-18 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 18 Ah |
| Length | 181.5 mm |
| Width | 77 mm |
| Height inc. terms | 167.5 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 32.91 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Product Code | LP12-7.0Sec |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 7 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 65 mm |
| Height inc. terms | 100 mm |
| Height exc. terms | 94.5 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 22.50 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Product Code | LP12-5.0 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 5 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 53 mm |
| Height inc. terms | 99 mm |
| Height exc. terms | 93 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 16.51 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Product Code | LP12-5.4 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 5.4 Ah |
| Length | 90 mm |
| Width | 70 mm |
| Height inc. terms | 107 mm |
| Height exc. terms | 101 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 15.00 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Product Code | LP12-1.2 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 1.2 Ah |
| Length | 97 mm |
| Width | 43 mm |
| Height inc. terms | 58 mm |
| Height exc. terms | 52 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 12.31 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C5) | 107 Ah |
| Capacity (C10) | 113 Ah |
| Capacity (C20) | 118 Ah |
| Capacity (C100) | 130 Ah |
| Length | 330 mm |
| Width | 173 mm |
| Height inc. terms | 237 mm |
| Height exc. terms | 212 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 212.94 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Product Code | LP12-2.9 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 2.9 Ah |
| Length | 79 mm |
| Width | 56 mm |
| Height inc. terms | 105 mm |
| Height exc. terms | 99 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 16.87 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Product Code | LP6-4.0 |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 4 Ah |
| Length | 70 mm |
| Width | 47 mm |
| Height inc. terms | 106 mm |
| Height exc. terms | 100 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 9.19 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Product Code | LP6-7.0 |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 7 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 34 mm |
| Height inc. terms | 100 mm |
| Height exc. terms | 94 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 13.06 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Leoch |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C5) | 77 Ah |
| Capacity (C10) | 85 Ah |
| Capacity (C20) | 90 Ah |
| Capacity (C100) | 93 Ah |
| Length | 260 mm |
| Width | 168 mm |
| Height inc. terms | 232.5 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 152.90 inc. VAT