LSLC125-12 Lucas AGM SLA Cyclic Battery 125Ah
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 125 Ah |
| Length | 330 mm |
| Width | 171 mm |
| Height inc. terms | 224 mm |
| Weight | 32.5 Kg |
| Guarantee | 1 Year |
£ 204.82 inc. VAT

| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 125 Ah |
| Length | 330 mm |
| Width | 171 mm |
| Height inc. terms | 224 mm |
| Weight | 32.5 Kg |
| Guarantee | 1 Year |
£ 204.82 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 34 Ah |
| Length | 196 mm |
| Width | 130 mm |
| Height inc. terms | 168 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 65.84 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 7 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 65 mm |
| Height inc. terms | 100 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 14.50 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 4.5 Ah |
| Length | 90 mm |
| Width | 68 mm |
| Height inc. terms | 105 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 11.67 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 120 Ah |
| Length | 409 mm |
| Width | 176 mm |
| Height inc. terms | 225 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 263.81 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 200 Ah |
| Length | 522 mm |
| Width | 238 mm |
| Height inc. terms | 220 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 390.75 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Capacity (C20) | 12 Ah |
| Length | 151 mm |
| Width | 98 mm |
| Height inc. terms | 100 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 25.97 inc. VAT
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 140 Ah |
| Length | 342 mm |
| Width | 172 mm |
| Height inc. terms | 280 mm |
| Guarantee | 1 Year |
£ 256.85 inc. VAT