SLC200-6 Lucas/Numax AGM Battery 6V 200Ah

No Longer Available
This item is no longer available from the manufacturer.
Please contact us to enquire about an alternative product.
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Lucas |
| Voltage | 6 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 200 Ah |
| Length | 307 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 225 mm |
| Guarantee | 1 Year |
Description
6V Numax/Lucas AGM battery.
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.





