ODP-AGM94R ODYSSEY PERFORMANCE Battery 94R-850
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Odyssey |
| Product Code | 94R-850 (ODP-AGM94R) |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C10) | 76 Ah |
| Capacity (C20) | 80 Ah |
| MCA | 1000 A |
| CCA (SAE) | 840 A |
| PHCA (5 sec) | 1500 A |
| Length | 315 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 188 mm |
| Height | 191 mm |
| Weight | 24.9 Kg |
| Guarantee | 2 Years |
£ 269.75 inc. VAT






















