PAGM12-12 PLATINUM VRLA Battery
| Specification | |
|---|---|
| Customer Rating | |
| Brand | Platinum |
| Product Code | PAGM12-12 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity (C20) | 12 Ah |
| Charge Rate | 1 A |
| Length | 151 mm |
| Width | 98 mm |
| Height inc. terms | 101 mm |
| Weight | 3.6 Kg |
| Cycles @ 50% DOD | 500 |
| Guarantee | 1 Year |
£ 19.21 inc. VAT























