YU-Lite CR34615D/PYR Pyronix Alarm System Battery BATT-CR34615D
No Longer Available
This item is no longer available from the manufacturer.
Please contact us to enquire about an alternative product.
Technical Specification
| Customer Rating |
5.0 From 1 Reviews |
| Brand | YU-Lite |
| Voltage | 3 Volts |
| Technology | Lithium |
| Capacity | 12 Ah |
| Length | 51 mm |
| Width | 29 mm |
| Height inc. terms | 29 mm |
| Guarantee | 1 Year |
View AllLatest Customer Reviews
Very efficient delivery. Good communication and speedy. Highly recommended
5
AO - Plymouth, United Kingdom -
Description
This is a replacement for the Pyronix Deltabell-We Mk1 Battery.
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.






