EXIDE DUAL FLOODED BATTERY ER570
Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
97.49OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Terminals | ![]() ![]() |
| Brand | Exide |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 120 Ah |
| CCA (EN) | 760 A |
| Power Content | 570 Watts |
| Length | 349 mm |
| Width | 175 mm |
| Height | 235 mm |
| Barcode (EAN) | 3661024038232 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.










