Platinum Car Battery 6110L

Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
1000OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Brand | Platinum |
| Battery Capacity | 110 Ah |
| Battery Type Code | 6110 |
| Battery Function | Starter Battery |
| Battery Height | 225 mm |
| Battery Length | 350 mm |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery Width | 175 mm |
| Product Description | Platinum |
| Barcode (EAN) | 5060043804022 |
Product Videos
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.






