6135M PLATINUM Marine Battery 12V
Temporarily Out Of Stock
This item is temporarily out of stock.
Please contact us to enquire about an alternative product.
199.44OutOfStock
Technical Specification
| Customer Rating | Not Available |
| Terminals | ![]() ![]() |
| Brand | Platinum |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 135 Ah |
| MCA | 1080 A |
| Length | 503 mm |
| Width | 181 mm |
| Height | 233 mm |
| Guarantee | 2 Years |
| Barcode (EAN) | 5060043804145 |
Ask A QuestionQuestions and Answers
There are currently no customer questions, please use the link above to ask your question.









